Charakteristika našeho vzdělávacího programu

V naší mateřské škole pracujeme podle vlastního vzdělávacího programu s názvem ,,Lanškroun je město mého dětství„aneb Dětská království lanškrounská“, který je vypracován v souladu s RVP PV a obecně platnými právními předpisy a vychází z analýzy konkrétních podmínek a možností školy, potřeb našich dětí a požadavků rodičů. Na vypracování se podílel celý pedagogický tým. Předáváme a zprostředkováváme dětem základní zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků cestou výchovy a vzdělávání založené na principu uspokojování individuálních potřeb a zájmů. Vedeme děti k různým aktivitám, které vedou k tvořivému uplatňování vlastních zkušeností k prožívání, hledání, experimentování a citovému formování individuální osobnosti dítěte při objevování světa. Do základní školy chceme předat děti samostatné, zvídavé, schopné komunikovat s učitelkou, bez vad řeči a s širokou slovní zásobou, schopné spolupracovat. Umocňujeme v dětech pocit sounáležitosti a pevných vztahů k rodnému městu i k lidem v něm žijícím, vedeme děti k pozitivnímu vztahu k přírodě a ke zdravému patriotismu a lásce k rodné řeči. Rozvíjíme zdravé sebevědomí, samostatnost, ohleduplnost a tvořivost našich dětí.

Konkrétní obsah vzdělávání v naší MŠ a jeho časový plán

1. Já a moje lanškrounská školka

1. Dítě